Setkání

Kubajs si vzpomněl, že tady kdysi byl a vysazoval tady nějakou holku, která odsud šla do vesnice San Pedro, kam prý nevede žádná silnice. Tak ji jdeme najít, protože nám přijde, že to musí být docela zajímavé místo :-)

Podle našeho Navigátora zajíždíme k vedlejší pláži Costa el Plomo odkud by snad měla vést stezka do oné zapadlé vesničky... Aha, jsme tu správně. Něco takového jsme tady ve Španělsku chtěli najít. Docela milé překvapení, že to šlo tak hladce :-D Na konci cesty stojí pár domečků, které se teď zdají docela opuštěné, třeba slouží jen jako letní dům? Je tu pláž a parkoviště a na něm stojí hned několik obytných dodávek a karavanů. Pobíhají tu děti a lidi na nás mávají a vítají nás s úsměvem. Cítíme se tu hned od příjezdu příjemně.

Prozkoumáváme okolí a hledáme stezku k San Pedru. A opravdu, je tu a je značená. Jdeme nahoru a dolu po útesu, dole se tříští modré vlny o skály. Pak se před námi otevře údolíčko s malýma domečkama – vypadá to jako hobitín. Spoustu z nich je oplácáno hlínou, střecha je často jen z rákosí. Připadáme si jak v oáze. Na zápražích povlávají tibetské vlaječky, je tu spoustu terásek, sem tam nějaká socha nebo nakreslený buddha. Sem tam se objeví nějaký človíček a usměje se a pozdraví. Na pláži je i nakreslená mapka, kde je pitná voda a kam na wc. Dokonce tu je i domek, kde jeho majitel pravděpodobně v sezóně hostí kolemjdoucí chlazeným pivem, anebo kávou. Tak to je San Pedro. Prostě taková malá hippie vesnice :-D

 

Věci se dějí tak, jak mají a přichází vždy v tu správnou chvíli.

 

Cestou k Busíku vymýšlíme plán, kam dál. Co tady v Andalusii chceme všechno prožít a kudy a kam pojedeme. Zrovna když se chystáme vytvořit plán nad šálkem čaje, přichází nás pozdravit chlapík s bílým plnovousem. Je mi jasné, kdo to je. Však jsem o něm cestou několikrát přemýšlela :-) Máme před sebou člověka, který zná Španělsko jak své boty a hned nám dává tipy, kam zajet na pláž, kde se můžeme vykoupat v přírodních horkých pramenech i takové tipy, kde je tady nejlevnější nafta. Zajímavé setkání ale ještě víc podtrhují jeho kamarádi z pláže – George a Madlen. Hippie každým coulem :-D Brázdí Španělsko obytným mercedesem spolu se třemi dětmi. Sem tam si vydělají nějakou kačku tím, že tančí tango (A co máte na sobě při vystoupeních? Normálně takhle – „hippie style“). A když je potřeba peněz víc, odjedou na nějaký čas do Švýcarska. ...A slyšeli jste o Beneficiu? (Jo slyšeli, nebo spíš vygooglili, ale na mapě jsme to místo bohužel nenašli). Tam se musíte vydat. To je Mekka všech nomádů. Hippie vesnice. Tam s busíkem zapadnete.

Takže super! Víme i kde je Beneficio a myslím, že máme plán po Andalusii dost jasnej :-D

A tahle pláž je taky fajnová, protože tak na půl cesty od silnice sem dolů je u domu kohoutek s pitnou vodou.


Mája

Sojka - Marijánka

Kuba

Simba

Sherpa