Santa Fé

Santa Fé – přírodní horké prameny uorostřed olivového háje, horký potok plný tůněk, kde se dá i zaplavat. Jak nás lákali Madlen a George: First day – waw! Second day – yes, I really like it! Third day - ….I'm fish!

Myslím si, že reakce prvního dne (nebo spíš večera) byla u nás trefná. Prostě WAW! Popravdě k k druhému ani k třetímu prožitku jsme se už nedopracovali, raději jsme stočili kolečka busíka dál. Dojem přírodních horkých pramenů totiž dost ničí všudepřítomný neskutečný bordel a špína. Odpadky všude možně. Pod olivovníkama i na březích tůní. Přikládáme to tomu, že místo je strašně jednoduše dostupný autem a nachází se v těsné blízkosti Granady – celkem rušného velkého města. Taky jsme byli varováni, že raději máme parkovat na kopečku (když zaprší, nevyjedeš z bláta) a raději je lepší zaparkovat poblíž nějakých aut, protože olivovníky jsou taky útočištěm rumunských cikánů a nemuseli bychom najít po koupeli všechny věci...Parkujeme busíka proto v blízkosti obytného starého LTéčka a dalších obytňáčků a taky Žlutého (německá rodinka se žlutým obytným LTéčkem a se stanem na střeše, který jsme už jednou potkali na pláži Plomo). Večerní koupel odkládáme na ráno, raději si to místo prohlédneme a případně to raději úplně vzdáme.

Ráno nás přivítali LTéčkoví sousedi – žongléři. Vydali jsme se na rychlou obhlídku tůní, najdeme-li něco čistšího. Ale jo, tak ráno už to bylo trochu přívětivější – ais to bylo tim, že člověk lépe vidí kam stoupá. Takže nakonec přece jen pácháme rychlou očistu v horké tůni s vodopádem. Naše ekologické ostychy (použít mýdlo a šampon) překonali sousedi z tůně s hlavou plnou mydlinek. No popravdě si myslím, že naše decentní použití ekošampónů tim bylo dost zabitý. Jestli to pak nebude stejný jako stěma španělskýma rajčatama ze skleníků... (jedeš Španělskem, mezi skleníky, vidíš, jak země trpí, jak se mění v poušť....přijedeš domů a stejně si v zimě koupíš španělský rajče v obchodě...jenomže na rajče máš prostě chuť, a když si ho nekoupím já z bojkotu, koupí ho někdo jinej a skleníky portostou ve Španělsku dál... co s tím? Co s tím můžu dělat? )

Olivové dřevo je prý velká vzácnost a má krásnou strukturu. To by bylo něconajít pořádnou kládu olivovňuku a dovézt si ji domů, co? Křižujeme háje a oči nám těkají po zemi. Hledáme dřevo. Pár větviček jsme si dovzeli, ale na poličku to není... :-)

Naše myšlenky se už dlouho upínají k tajuplnému Beneficiu.Najdeme to? Co tam bude a jací tam budou lidi? Bude se nám tam líbit? Co nás tam čeká?

Podle instrukcí od našich známých tango tanečníků hledáme v Orgivě správnou odbočku do údolí. Parkujeme busíka u restaurace a jdeme se tam nejdřív projít pěšky. Jo jo, jsme tu správně, potvrzuje nám to nápis nacákaný na kameni. Stezka stoupá do kopců , údolí se uzavírá... Beneficio.

 

 


Mája

Sojka - Marijánka

Kuba

Simba

Sherpa