Cesta Tureckem

5.10.2014 - Neděle

Dopravní zácpa - 3 hodiny, chlápci s vodou a pitou mezi auty, návštěva Renči, sprcha, okusení zběsilého tempa a kulturní šok ve formě uliček se spádem, který nebylo možné pokořit,  brána do Asie - most přes Bospor, Istanbul.
 
 

6.10.2014 - Pondělí

Spaní ve vydlabanym kopci pro budoucí baráček a ranní návštěva majitelů, zablokování autem, parkujícím na výjezdové cestě - místní ženské s nasbíranými jedlými kaštany nám ale přivolávají řidiče, ten omluvně gestikuluje, třese klukům pravicí a jede se dál na turistické městečko Safranbolu. 
 
 

7.10.2014 - Úterý

Spaní u moře na útesu u Gerze. Samsun v kavárně s WiFi, kde na nás zírali jako na cvičený opičky (v celym Turecku jsme ani my neviděli nic než jen Turky), stále se usmívají a že nám aspoň trošku rozumí pochopíme až ve chvíli, kdy se podnik rozezní Střihavkovou Zemí vzdálenou a našim nechápavým pohledům se zubí pingl od počítače, servírky se s námi na rozloučenou fotí a následuje nekonečné osídlení až po Rize. Cestou se nás snaží odchytit auto plné Turků, na každém semaforu křičí, že se s námi musí vyfotit. Jen, co je setřeseme, začíná neverending story - několik desítek kilometrů hledáme místo na spaní, ve vesničce v kopcích, kde to nakonec zapíchnem, jsme jako úkaz, což nejspíše brzy způsobuje policejní návštěvu (Jandarma) asi na udání jednoho za zvědavých automobilistů, ale když Simba vyleze, kluci se jen smějou, někam volají, potřesou mu pravicí a s tim otravnym majáčkem zas odjedou.
 
Pokračování...

 

 


Mája

Sojka - Marijánka

Kuba

Simba

Sherpa